Hi-Fi Forum
Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - Версия для печати

+- Hi-Fi Forum (https://hi-fi-forum.net/forum)
+-- Форум: Звук (/forum-3.html)
+--- Форум: Hi-Fi Аудио (/forum-8.html)
+--- Тема: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle (/thread-201592.html)

Страниц: 1 2 3 4


Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 12-03-2023 06:12

Приветствую всех! Сразу попрошу отнестись с пониманием и не бросаться камнями если напишу какую-то глупость в силу неопытности. Я только начинаю свой путь в hi-fi, мой багаж знаний и опыта совсем небольшой.
Планирую построить 3-полосную систему Open-Baffle (прямые щиты без боковых стенок). Разделение частот через DSP, усиление поканально. Компоненты рассматриваю только новые. Нужна помощь в подборе динамиков. Бюджет на динамики до $3к. Слушаю в основном современный джаз и инструментальную музыку.
Предварительно рассматриваю:
НЧ - Acoustic Elegance Dipole15 / Lii Audio W-15
СЧ - Supravox 215 Signature Bi-cone
ВЧ - Mundorf AMT Dipole
Хочу услышать мнение опытных людей по этим компонентам или альтернативным вариантам. Буду рад любым советам и критике по делу.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - skown - 12-03-2023 09:14

видел в сети похожий проект
возможно, вам будет полезно проконсультироваться с его автором
_https://aespeakers.com/oido-12-obem/


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 12-03-2023 17:30

Есть много подобных инсталляций, более того я собственно выбирал компоненты среди тех, которые видел в готовых системах подобного типа на просторах интернета. Хочется просто услышать мнение опытных людей по компонентам, которые я предварительно подобрал, а также услышать возможно альтернативные варианты с которыми я не знаком, но они по объективным причинам могут быть предпочтительнее.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 26-03-2023 02:29

Может кто подскажет, вдруг есть ветка по Open Baffle на форуме? Сам искал, но безуспешно.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - AlTair_SPb - 26-03-2023 02:53

Поиск по форуму, самое простое.
Но я хоть не совсем "старикан" на форуме, но на глаза не попадалась.
Если честно, иногда делал запрос на Гугле и меня отправляли на этот форум ))


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - satory - 26-03-2023 08:56

GoToClose
проконсультируйтесь с опытным специалистом ВАДИМЫЧ 050 331 53 80

https://hi-fi-forum.net/forum/thread-154459.html


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - artshop - 26-03-2023 10:14

Вадімич вже зліпив декілька діполів на НЧ, з Qts меньше, ніж 0,3.
.... досвідчений, кажете?
facepalm


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - Dimon SSSR - 26-03-2023 10:49

(12-03-2023 06:12)GoToClose писал(а):  Планирую построить 3-полосную систему Open-Baffle (прямые щиты без боковых стенок).
Размеры комнаты? Максимально допустимые размеры щитов? Есть ли возможность организовать для басовых динамиков Инфинити бафл?


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 26-03-2023 15:51

(26-03-2023 10:49)Dimon SSSR писал(а):  Размеры комнаты? Максимально допустимые размеры щитов? Есть ли возможность организовать для басовых динамиков Инфинити бафл?
Комната 25кв.м.
Максимально допустимые размеры щитов 1,2х2м.
ИБ не рассматриваю.

Размеры щитов хочу изначально протестить компактные, например как Liionidas:
https://www.lii-audio.com/product/pair-liionidas-extreme-open-baffle-and-crossover-and-drivers-high-class-ob-solution/
Или даже ультракомпактные, как выше кидал skown:
https://aespeakers.com/oido-12-obem/
Далее отталкиваться от полученного результата.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - artshop - 26-03-2023 16:20

Щит, то не диполь...
Щит розраховується з міркувань частоти КЗ, диполь використовує усе приміщення у якості АО.
.... гадаю, Ви зарано пірнули у цю тему...


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 26-03-2023 17:48

(26-03-2023 16:20)artshop писал(а):  Щит, то не диполь...
Щит розраховується з міркувань частоти КЗ, диполь використовує усе приміщення у якості АО.
.... гадаю, Ви зарано пірнули у цю тему...
В заголовку теми я написав, що мій багаж знань і досвіду дуже малий, можна сказати мізерний. Можу плутати термінологію. На зарубіжних ресурсах те що я хочу описано як «Open-Baffle».
Стосовно того що «зарано пірнув у тему», згоден частково, але не цілком. Тут можна з різних ракурсів подивитись на ситуацію. Чи є в мене знання, щоб зразу побудувати все правильно і отримати бажаний звук? - Ні, немає. Але, якщо я хочу саме таке оформлення, то який шлях більш правильний, окрім як намагатись розібратись поступово в питанні?
Збирати систему я планую як тільки закінчиться війна, до цього є час щоб розібратись в нюансах. Сподіваюсь не без допомоги більш досвідчених людей.

Поясню всю ситуацію і сподіваюсь, що зрозумієте мене.
Мій шлях в hi-fi почався біля 5 років назад, після того як я почув щити на 4гд-35(по 10шт на сторону) і ламповому підсиленні у товариша вдома (його батько фанатіє по радянському аудіо, в автомобілі в нього також побудована система на радянських динаміках). Мене неймовірно вразив той звук, бо до того не слухав подібних сетапів.
Я зрозумів, що якісне аудіо приносить мені достатньо задоволення, щоб перерости в хоббі. Я почав будувати систему за системою в авто. Вивчив на практиці що таке SQ, SPL, SQL. Витратив купу часу на експерименти і немалий для мене бюджет. В кінці зрозумів, що в автомобілі дуже важко отримати бажаний звук, до того ж прийшов час вдруге продавати авто, все деінсталював перед продажем і вирішив, що не хочу втретє проходити цей шлях.

Зараз слухаю вдома зовсім простенький сетап Dali Opticon 2 MK2/Cambridge Audio CXA61/SVS 3000 Micro. Цей звук мені приївся і хочу щось кардинально інше. Тож вирішив, чому б не побудувати саме відкрите оформлення, яке вразило мене значно більше ніж все що чув в корпусах. Єдине що не хочу, так це стикатись з вінтажем.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - artshop - 26-03-2023 18:05

Погляд у бік дипольного басу, то гуд.
З багатьох чинників, кращого рішення АО не існує.
Але Ваш приклад, що до щитів з 4гд, говорить о повній відсутності розуміння питання.
Подобалось то криве - скопіюйте, та насолоджуйтесь!
З повагою.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - Sergeo - 26-03-2023 18:13

Шановний ТС ! Якщо бюджет на динаміки 3 к, то весь кошторис потягне десь біля 5 ( якщо не більше ). Може краще знайти фірмові ас. Але це виключно мої роздуми . З пов.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 26-03-2023 18:34

(26-03-2023 18:05)artshop писал(а):  Погляд у бік дипольного басу, то гуд.
З багатьох чинників, кращого рішення АО не існує.
Але Ваш приклад, що до щитів з 4гд, говорить о повній відсутності розуміння питання.
Подобалось то криве - скопіюйте, та насолоджуйтесь!
З повагою.
Я не кажу, що щити на 4гд-35 це саме те, що мені потрібно зараз. Це просто те, що свого часу мене сильно вразило. Вище написав, що з вінтажем не хочу мати справи.
Тут діло не конкретно в тих 4гд-35, а в характері звучання широкополосника в відкритому оформленні.
Я хочу взяти за основу більш якісні широкополосники і підкріпити їх знизу дипольними вуферамм, а зверху твітерами(може і не потрібно буде, залежить від конкретних шириків)


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - MAD-50 - 26-03-2023 18:37

(12-03-2023 06:12)GoToClose писал(а):  Разделение частот через DSP, усиление поканально.
Может таки усиление пополосное? т.е. на каждый динамик работает свой усилитель?


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 26-03-2023 18:43

(26-03-2023 18:13)Sergeo писал(а):  Шановний ТС ! Якщо бюджет на динаміки 3 к, то весь кошторис потягне десь біля 5 ( якщо не більше ). Може краще знайти фірмові ас. Але це виключно мої роздуми . З пов.
Розраховую на 6-7к сумарно. Фірмове рішення - це купити, поставити і слухати те що є, а я хочу мати можливість експериментувати. До того ж які динаміки будуть в фірмових open-baffle АС за 3к?)
Я подивився ціни на готові рішення, та окремо ціни динаміків, на яких вони зібрані і вважаю що переплата х2 не виправдана. (Дивився Supravox та Lii. У них на сайтах є ціни на динаміки, та на готові рішення)


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - artshop - 26-03-2023 18:59

(26-03-2023 18:34)GoToClose писал(а):  .
Я хочу взяти за основу більш якісні широкополосники і підкріпити їх знизу дипольними вуферамм, а зверху твітерами(може і не потрібно буде, залежить від конкретних шириків)
То Ви розповіли не за 3-х полоску, а за гібрід....
Мав такі багато років, Acoustic Plan Avarta.
Дуже якісний саунд!
Нажаль, вже грають у нового власника... , то послухати неможливо....
Але поради надати Вам я в змозі! Там є багато питань!
... телефонуйте, як треба....
---
І ще. За 6-7 к зараз можливо таке придбати, що будь які бажання до "експериментувати", стануть нічним жахом!!!


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - Sergeo - 26-03-2023 19:06

Якщо Ваш бюджет до 7 тис. уе. подивитися можна вторинний ринок.


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - WarrenBaffle - 26-03-2023 19:12

(26-03-2023 18:59)artshop писал(а):  То Ви розповіли не за 3-х полоску, а за гібрід....
Мав такі багато років, Acoustic Plan Avarta.
Дуже якісний саунд!
Нажаль, вже грають у нового власника... , то послухати неможливо....
Але поради надати Вам я в змозі! Там є багато питань!
... телефонуйте, як треба....
---
І ще. За 6-7 к зараз можливо таке придбати, що будь які бажання до "експериментувати", стануть нічним жахом!!!
Дякую за відкритість, по всім підряд дурним питанням турбувати Вас особисто не хочу. Як опаную всю базу і залишаться питання, на які не зможу знайти відповідей, то звернусь)

Про нічний жах не зрозумів, поясніть будь-ласка…


RE: Нужна помощь в подборе компонентов для 3-полоски Open Baffle - artshop - 26-03-2023 19:20

То доволі просто...
Декілька років тому, я продав свої Mezzo Utopia, за приблизно $5000.
Як би ви мали змогу почути ті АС у гарному налаштуванні, то потуги до експериментування миттєво перетворились би на нічний жах!
Party0012
-----
... то зважте на пораду! Як є 6-7к, не пирнайте у зграю DIY, купуйте якісні АС на вторині!
... кінцеве вирішення буде саме таке! Проте Вас не "знайдуть" вадімичи (satori) на цьому шляху! ... збережені гроші, отримаєте якісний саунд!