(16-03-2011 09:14)Arcteryx писал(а): Информация о последствиях Цепной реакции
Доверяйте профессионалам:
http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publis...cle/146393
"
Державна інспекція ядерного регулювання України повідомляє про розвиток подій на АЕС Fukushima-Daiіchi в Японії
15 березня 2011 року
Інформацію оновлено станом на 11:20 за Київським часом
Станом на ранок 15 березня ц.р., за офіційним повідомленням МАГАТЕ, на майданчику аварійної АЕС Фукусіма-1 (Fukushima-Daiіchi) в Японії ситуація різко погіршилась. Досі на всіх 3 аварійно відключених енергоблоках (блоки №1-3) не відновлено налагоджене штатне електропостачання каналів безпеки реакторних установок.
Більш докладно щодо стану аварійних енергоблоків:
Енергоблок №1 АЕС Фукусіма-1. Триває закачування морської води до захисної оболонки реакторного відділення через штатну систему пожежогасіння. Захисна оболонка реакторної установки досі залишається не пошкодженою – надлишковий тиск парогазової суміші всередині контайнменту стабілізувався на рівні 2,7 атмосфери.
Підтверджено факт, що 13 березня мале місце зневоднення активної зони реактору та часткове плавління ядерного палива. Наразі, у працівників АЕС Фукасіма-1 досі не має впевненості в надійному заповненні реакторної установки морською водою.
Енергоблок №2 АЕС Фукусіма-1. Вранці 14 березня трапилось випаровування теплоносія та часткове оголення активної зони реакторної установки, наслідком чого стало різке зростання тиску парогазової суміші всередині гермооболонки. Додатково під оболонкою почав накопичуватися водень через часткове плавлення паливних елементів.
За даними МАГАТЕ, о 00:10 за київським часом 15 березня стався вибух водню в приміщенні блоку №2 (за межами захисної оболонки реакторної установки). 6 працівників АЕС отримали травми. При цьому, захисна оболонка реакторної установки досі залишилась цілісною – надлишковий тиск парогазової суміші всередині контайнменту складає на рівні 6,5 атмосфери.
За інформацією МАГАТЕ, внаслідок тривалого випаровування теплоносія пошкоджено не менше 5% ядерного палива.
Енергоблок №3 АЕС Фукусіма-1. Триває закачування морської води до захисної оболонки реакторного відділення через штатну систему пожежогасіння. Захисна оболонка реакторної установки досі залишається не пошкодженою – надлишковий тиск парогазової суміші всередині контайнменту стабілізувався на рівні 1,8 атмосфери.
Підтверджено факт, що 14 березня мало місце зневоднення активної зони реактору та часткове плавління ядерного палива. Через вибух водню, що мав місце 14 березня о 04:01 за київським часом, було травмовано 11 працівників АЕС та 1 особа направлена до Національного інституту радіологічного центру в Японії. Наразі, у працівників АЕС Фукасіма-1 досі не має впевненості в надійному заповненні реакторної установки морською водою.
Станом на ранок 15 березня ц.р. потужність дози опромінення на майданчику АЕС Фукусіма-1 становить від 0,37 мР/год до 23,1 мР/год (максимальна потужність експозиційної дози зафіксовано біля енергоблоку №2 АЕС Фукусіма-1).
За попередніми оцінками, через ситуацію, що склалася на енергоблоці №2 АЕС, дана подія класифікується рівнем 5 за міжнародною шкалою INES – «аварія з широкими наслідками, пов’язана з важким пошкодженням активної зони або пожежами». За межами 20-км зони тимчасового відселення населення максимальна потужність дози опромінення складає 210 мкР/год. За даними МАГАТЕ та Всесвітньої метеорологічної організації на майданчику АЕС - слабкий північно-східний вітер зі швидкістю 2,6 м/с; за прогнозами така погода залишиться протягом найближчих днів.
За останнім повідомленням МАГАТЕ, об 03:50 за київським часом 15 березня сталася короткочасна пожежа в приміщенні сховища відпрацьованого ядерного палива, що розташовано біля енергоблоку №4 АЕС Фукусіма-1. Пожежа потушена. За інформацією МАГАТЕ при цьому стався прямий викид радіактивних речовин в атмосферу та зафіксовано сплеск потужності дози опромінення до 400 мЗв/год.
АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі он-лайн - підвищення рівня потужності дози гама-випромінювання на території України не спостерігається.
Сьогодні, 15.03.11, державними інспекціями з ядерної безпеки Держатомрегулювання на майданчиках АЕС України закінчується позачергова цільова перевірка стану каналів безпеки реакторних установок, яка була розпочата 12.03.11 за дорученням першого заступника Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Гашева М.Х. На вимогу Держатомрегулювання з 12 березня 2011 року на АЕС України введено посилений режим дотримання вимог ядерної, радіаційної та фізичної безпеки.
14 березня 2011 року
Інформацію оновлено станом на 11:21 за Київським часом
Станом на ранок 14 березня ц.р., за офіційним повідомленням МАГАТЕ, на майданчику аварійної АЕС Фукусіма-1 (Fukushima-Daiіchi) в Японії ситуація залишається стабільно тяжкою. Досі на всіх 3 аварійно відключених енергоблоках (блоки №1-3) тривають роботи з налагодження штатного електропостачання каналів безпеки реакторних установок, які забезпечують довгостроковий відвід тепла від активної зони реакторних установок. Енергопостачання окремих систем цих енергоблоків здійснюється пересувними мобільними дизель-генераторами.
Більш докладно щодо стану аварійних енергоблоків:
Енергоблок №1 АЕС Фукусіма-1. Після вприску борної води в корпус реактора, здійсненого 13 березня ц.р., продовжується закачування морської води до захисної оболонки реакторного відділення через штатну систему пожежогасіння. Захисна оболонка реакторної установки не пошкоджена.
Енергоблок №2 АЕС Фукусіма-1. Відновлена та продовжує функціонування штатна система заливу активної зони реакторної установки очищеною знесоленою морською водою. Захисна оболонка реакторної установки не пошкоджена.
Енергоблок №3 АЕС Фукусіма-1. 13 березня ц.р. послідовно відмовили спочатку система вентиляції гермооб’єму реакторної установки, потім – система вприску теплоносія в 1-й контур реакторної установки. Починаючи з 02:20 13 березня за київським часом персоналом АЕС були здійснені аварійні превентивні скиди надлишків радіоактивної парогазової суміші з-під захисної оболонки (з метою збереження цілісності захисної оболонки реакторної установки).
Персонал станції почав підготовку подачі морської води до захисної оболонки реактору через штатну систему пожежогасіння.
Вранці 14 березня трапилось часткове випаровування теплоносія та оголення активної зони реакторної установки, наслідком чого стало різке зростання тиску парогазової суміші всередині гермооболонки. Додатково під оболонкою почав накопичуватися водень через часткове плавлення паливних елементів.
За даними МАГАТЕ, о 04:01 за київським часом 14 березня стався вибух водню в приміщенні блоку №3 (за межами захисної оболонки реакторної установки). 6 працівників АЕС отримали травми. При цьому, захисна оболонка реакторної установки залишилась цілісною, блочний щит управління реакторною установкою не ушкоджений.
Наразі налагоджена подача охолоджуючої морської води всередину гермооб‘єму через штатну систему пожежогасіння. Триває залив водою обладнання 1-го контуру реакторної установки.
Потужність дози опромінення на майданчику АЕС Фукусіма-1 становить біля 4600 мкР/год (фонові значення – близько 15-20 мкР/год). У місцях радіоактивного забруднення на майданчику АЕС підтверджена наявність ізотопів радіоактивного йоду та цезію, що підтверджує часткову розгерметизацію та пошкодження паливних елементів в активній зоні блоків №1 та №3 АЕС.
За інформацією Органу ядерного регулювання Російської Федерації радіаційний фон на сході Росії – на Дальньому Сході та Курилах становить 15-20 мкР/год, що відповідає природному фоновому значенню.
13 березня 2011 року
Інформацію оновлено станом на 13:18 за Київським часом
Станом на ранок 13 березня ц.р., за офіційним повідомленням МАГАТЕ, на майданчику аварійної АЕС Фукусіма-1 (Fukushima-Daiіchi) в Японії ситуація залишається стабільно тяжкою. Досі на всіх 3 аварійно відключених енергоблоках (блоки №1-3) тривають роботи з налагодження штатного електропостачання каналів безпеки реакторних установок, які забезпечують довгостроковий відвід тепла від активної зони реакторних установок.
Більш докладно щодо стану аварійних енергоблоків:
Енергоблок №1 АЕС Фукусіма-1. Захисна оболонка реакторної установки залишається цілісною та продовжує знаходитись під надлишковим тиском парогазової суміші, що утворилась через википання теплоносія 1-го контуру. Персонал станції продовжує проводити превентивні періодичні скиди надлишків пару на майданчик АЕС, з метою збереження цілісності захисної оболонки реакторної установки.
В вечорі 12 березня аварійно-ремонтній бригаді вдалося відкрити клапан на лінії дозаповнення першого контуру та подати до реакторної установки морську воду у суміші з борною кислотою за допомогою спеціальної пересувної насосної станції.
12 березня близько 11 год. за київським часом в результаті повторних поштовхів силою до 6,2 бала за шкалою Ріхтера зруйновано одну зі стін допоміжного корпусу поблизу енергоблоку №1 АЕС, що спричинило руйнування та вибух ресивера водню. 4 особи отримали травми, будівля реакторної установки не пошкоджена.
Один робітник був переопромінений та отримав дозу 106,30 мЗв (10,63 рентгена) при відкритті запобіжника клапану захисної оболонки для скидів надлишків пару.
На ранок 13 березня, в результаті інших поштовхів постраждало ще 3 працівника станції.
Енергоблок №2 АЕС Фукусіма-1. Активна зона надійно залита водою, ведеться розхолодження через систему інжекційного вприску теплоносія в 1-й контур, заживлену від автономного джерела. Захисна оболонка реакторної установки не ушкоджена.
Енергоблок №3 АЕС Фукусіма-1. Активна зона надійно залита водою, ведеться розхолодження через систему вприску розчину бору високого тиску, заживлену від автономного джерела. Захисна оболонка реакторної установки не ушкоджена.
Потужність дози опромінення на майданчику АЕС Фукусіма-1 поступово зростає та складає від 4000 до 10000 мкР/год (фонові значення – близько 15-25 мкР/год). У місцях радіоактивного забруднення на майданчику АЕС біля енергоблоку №1 знайдені ізотопи радіоактивного йоду та цезію, що підтверджує попередні припущення про часткову розгерметизацію паливних елементів в активній зоні блоку №1 АЕС.
На ранок 13 березня ц.р. повністю завершено тимчасове відселення мешканців навколо АЕС Фукусіма-1: з 10-км зони було відселено 30 тис. осіб, з 20-км зони – 170 тис. осіб.
За повідомленням Органу ядерного регулювання Японії аварія на енергоблоці №1 АЕС Фукусіма-1 була класифікована рівнем 4 міжнародної шкали INES – «аварія з частковим пошкодженням палива без значного ризику за межами майданчика АЕС». За даними МАГАТЕ та Всесвітньої метеорологічної організації на майданчику АЕС - слабкий північно-східний вітер зі швидкістю 0,5-2 м/с; за прогнозами така погода залишиться протягом найближчих трьох днів.
АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі он-лайн - підвищення рівня потужності дози гама-випромінювання на території України не спостерігається.
12 березня 2011 року
Інформацію оновлено станом на 17:14 за Київським часом
За повідомленням Кризового центру МАГАТЕ, в результаті потужного землетрусу, що стався 11 березня 2011 року в Японії, на 4 японських АЕС відбулося автоматичне відключення 11 енергоблоків (загалом в Японії експлуатується 55 атомних блоків).
Наразі, найбільш критична ситуація склалася на АЕС Фукусіма (Fukushima-Daiіchi). Вечорі 11 березня Урядом через підвищення рівня потужності дози гама-випромінювання на майданчику АЕС Фукусіма, було прийнято рішення про евакуацію населення із 10-км зони цієї АЕС.
Станом на 14:40 12 березня 2011 року (за київським часом), за черговою інформацією МАГАТЕ, ситуація на енергоблоці №1 АЕС Фукусіма продовжує погіршуватися. На енергоблоці №1 АЕС Фукусіма відбувся вибух газу, після чого місцевими органами влади та Урядом Японії було прийнято рішення про розширення зони евакуації населення з 10 до 20 км та проведення йодної профілактики.
Досі не вдається налагодити електропостачання каналів безпеки реакторної установки, які забезпечують довгостроковий відвід тепла від активної зони реактора. Разом з тим, захисна оболонка реакторної установки енергоблоку №1 АЕС Фукусіма досі залишається цілісною та утримує більшу частину радіоактивних речовин в герметичному об‘ємі.
Необхідно зазначити, що в Україні не експлуатуються та не плануються до будівництва реакторні установки типу BWR (киплячі одноконтурні корпусні реактори із водою під тиском), на якій сталася аварія в Японії.
12 березня 2011 року
Станом на 11:41 за Київським часом
За повідомленням Кризового центру МАГАТЕ, в результаті потужного землетрусу, що стався 11 березня 2011 року в Японії, на 4 японських АЕС відбулося автоматичне відключення 11 енергоблоків (загалом в Японії експлуатується 55 атомних блоків).
Наразі, найбільш критична ситуація склалася на АЕС Fukushima-Daiіchi, яка має 6 блоків BWR (киплячі одноконтурні корпусні реактори із водою під тиском). До землетрусу в роботі знаходились енергоблоки № 1 (460 МВт), № 2 (784 МВт), № 3 (784 МВт). Блоки №4 (784 МВт), № 5 (784 МВт) та № 6 (100 Мвт) знаходились у планово-попереджувальних ремонтах.
Після останову реакторних установок блоків № 1, 2, 3 та надійного глушіння ланцюгової реакції ділення, охолодження активних зон проводилось штатними системами. Але поступово внаслідок землетрусу було втрачено зовнішнє живлення енергоблоків від відкритого розподільного пристрою, та у подальшому відбулось аварійне відключення дизель-генераторів систем безпеки внаслідок заливу морською водою.
Блоки перейшли на охолодження активних зон пасивними системами безпеки за допомогою акумуляторних батарей.
За офіційним повідомленням МАГАТЕ, на ранок 12 березня 2011 року паливо в активних зонах енергоблоків №1-3 АЕС Fukushima-Daiіchi надійно охолоджується теплоносієм. На даний час здійснюється аварійне розхолодження цих енергоблоків та здійснюється скид надлишків пару у конденсатори захисних оболонок. На енергоблоці № 1 було здійснено аварійний превентивний скид надлишків радіоактивної парогазової суміші з-під захисної оболонки (з метою збереження цілісності захисної оболонки реакторної установки).
Внаслідок цього, через підвищення рівня потужності дози гама-випромінювання на майданчику АЕС Fukushima-Daiіchi, прийнято рішення про евакуацію населення із 10-км зони цієї АЕС. За попередніми оцінками дана подія класифікується рівнем 4 за міжнародною шкалою INES – «аварія без значного ризику за межами майданчика АЕС».
Наразі на майданчик АЕС Fukushima-Daiіchi прибули пересувні дизель-електростанції, завершується їх підключення до систем енергоблоків. "