Про TDA1540 поговоримо..!?
|
Автор |
Сообщение |
Nemo
Ветеран
    
Откуда: Криївка
Сообщений: 852
Репутация: 488
|
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? / 20-12-2012 11:50
Поки призупинив експерименти, просто слухаю в останньому і завершеному вигляді.
Склав ще одну макетну плату з двома 1540P, відладив, запустив, але всі вузли (роздільні живлення, окремі трансформатори) ще не підключив.
Друга плата з більшою кількістю трансформаторів, кращими конденсаторами і тому подібне.
Мав і матиму нагоду слухати різні промислові ЦАП за 1000 і вище, переважно на D20400, з одним ЦАП тисяч за 3 умовно порівнював свою реалізацію на 1540Д. Звучить прогнозовано простіше - менша детальність і розширення, менш заворожуючий звук і так далі. Але, водночас, досить цікаво і актуально, рівно і добре, просто простіше, нижчий клас.
Ще такі спостереження: на Філіпсі 204-му навіть після всіх абгрейтів і твіків залишалась кривуватість і крикливість звучання (попри весь смак філіпсовсього звуку).
Коли виводив СПДІФ з ноутбука з Ріалтек АЛС888 - деяка кривуватість тонального балансу місцями залишалась.
Коли носив до учасника форуму, в якості транспорту використовували Аркам і муз ПК - з детальністю, тональним балансом все нормально і добре, викрики відсутні.
Нещодавно принагідно зібрав собі ПК по образу cMP і частково налаштував, вставив туди звуковуху середнього класу, поставив правильні драйвера, АСІО. Оглядово послухав.
Звучить дуже добре, викрики відсутні, тихі звуки не губляться, голосні не напрягають, тональна ясність, чистота і достовірність, звісно в своєму класі. Суб"єктивно можна стверджувати, що з муз ПК в якості транспорту і така реалізація ЦАП звучить на порядки краще ніж з рідним фліпсовським транспортом.
Ще інформація: почитав різні форуми про збірку D20400 і про реалізацію Лаври Голд, про інші топові промислові апарати.
Так от, там використані інтегральні мікросхеми ЦАП не високої бітності (14-16).
Подальше нарощування розрядності, лінійності, монотонності здійснюється додатковими прецизійними резистивними збірками, аналоговими ключами, сумуючими операційнимами, буферами і тому подібним (що є парвильним логічним шляхом, але технологічно складним).
Ще реалізовано толковий ЦФ для підвищення бітності з 16 -> 18,20,24 (Мені здається цілком правильно, підвищувати бітність використавши ЦФ - розумне рішення, робити ж ЦФ 16 -> 16,14 - для звуку не варіант).
У всіх ЦАП, які по відгуках дуже добре звучать реалізація дуже схожа. Напевне, закони фізики не обманеш, реалізувати високу розрядність в межах одної мікросхеми важко, і не дарма все в Філіпсах починалось саме з 14, а не більше.
Сумніваюсь, що класичними способами цапбудування, коли можна вибрати хорошу мікросхему ЦАП, інші компоненти, без ПЛІС, нарощування бітності, можна досягти звук високої якості (вище ~700$ в правильній промисловій реалізації).
Щоб розвивати тему далі - потрібно або додавати до 1540 довіски з двома бітами до 16 або вище біт на розсипусі і так далі, що є надто складним і мало актуальним..)
Загалом, в такому форматі ЦАП звучить дуже добре. А про додавання ще 2 біт на розсипусі без ЦФ + суматора в майбутньому гіпотетично можна подумати, але, це скоріш ідейна цінність, а ЦАП високого класу варто просто купувати готовий)
|
|
|
|
Сообщения в этой теме |
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? - Nemo - 20-12-2012 11:50
|
Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)
|

|