Про TDA1540 поговоримо..!?
Автор Сообщение
serg6677 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Мариуполь
Сообщений: 1 116
Репутация: 283
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? / 05-03-2013 15:50
(05-03-2013 13:46)Nemo писал(а):  ALC888 підтримує ASIO4ALL. При виведенні SPDIF різниця дуже відчутна.
Загалом SPDIF на цій звуковій карті досить непоганий, далеко не найгірший - різні опробувані перехідними USB-SPDIF поряд не лежали.
Але Creative Audigy - не надто музична звуковушка за 100 грн - з величезною DSP який там для музики не потрібний, тільки коверкає звук її обіграла по аналоговому і по цифровому виході.
Chaintech AV-710 з чіпом Envey24 і двома кварцами її явно обіграла і обіграла в якості транспорта Філіпси 204 і 104.

Якщо слухати образи аудіодисків 44.1 - на звуковушці має бути кварц кратний цій частоті. Якщо такого кварца немає - нормально на ній можна слухати тільки 48.
В ідеалі на звуковушці має бути два кварци.

Був період, зібрвся прикупити звуковушку Juli@, але попалась AV-710, яка має правильний чіп і два кварци і в принципі по звуку влаштувала, а після твіка живлення і поготів.
А скільки я перед тим здійснив клоків, твіків і реклокінгів нанайрізноманітніших компонентах і реалізаціях..)

Справа в тому, що навіть при не найкращій ідеї реалізації домашнього (не балансного), який я б ніколи не прийняв за стандарт - надто малий рівень сигналів, великий вплив кабелів і завад... В передавачів і приймачів SPDIF джитерс складає сотні пікосекунд - це мало.
Час проходження сигналу через мікросхеми філіпсів 1-го покоління - десятки наносекунд. Час встановлення відліку ЦАП - мілісекунда - це багато.
Тому говорити про негативний вплив не приходиться.
Інша справа, що певні спектральні складові джитерсу можуть на слух бути досить відчутними.
Але все ж, прив"язка таймінгів до механіки і пов"язаний з цим джитерс - він має велике значення...
Джитерс правильного цифрового потоку від правильного транспорта з використанням інтерфейсу SPDIF - значення не велике, в порівнянні з впливами інших процесів.
Використання SPDIF має одну дуже велику переагу - відсутність гальванічного зв"язку між транспортом і ЦАП. В i2s таке можна реалізувати тільки оптикою, трансформатором ні.

Власне, хочу зауважити, що з того, що я чув приходжу до висновку, що звучання приводів Філіпсів першого покоління має обмежений технічною реалізацією потенціал, який дуже залежить від якості диску і подолати який не вийде.
Привода дуже хороші, звучать добре, можна слухати в своє задоволення, але з того, що я розумію з логіки і длосвіду - вони як і вибір рівнів сигналу в SPDIF - я б ніколи не прив"язав цифровий потік що швидкості обертання диска. Виходить аналогічний ефект як драйвера віндовс звукової карти...

Поважаю різні варіанти транспортів)
По теме в чем отличие в звуке разных способов хранения и транспортировки звуковых файлов много копий сломано на разных форумах и ресурсах. Вывод приблизительно таков, что i2s наиболее верно передает цифровой сигнал. Другие интерфейсы SPDIF еще больше USB вносят большой вклад в наростание джитера. В том же SPDIF в зависимости от производителя джитер передатчика и приемника суммируются и на них накладывается еще хоть и незначительная задержка на передачу сигнала в кабеле. Выход -пытаться синхронизировать цап с передачей сигнала. Но насколько я знаю изначально эти стандарты такой синхронизации не предусматривают. Сервоприводы CD изначально синхронизированы с клоками работы цапов. Второй вопрос на фирменных дисках джиттер минимален изначально. На хорошо писанных болванках он очень мал на порядки ниже возникающего при передаче. Эффект джиттера по деградации звука где-то равносилен применению плохого цифрового фильтра с чем мы тут и боремся. Вот интересная и содержательная статья по этой теме датированная 1993г. но не потерявшая актуальность в которой рассматривается как и почему в разные интерфейсы влияют на звук, и как и почему джиттер искажает первоначальную звуковую информацию. Особенно обратите внимание на выоды из статьи. (статья на английском я пользовался переводчиком гугл)http://www.stereophile.com/features/368/index.html

Очень интересным хранение файлов на твердотелах представляет для прослушивания образов SACD и оцифровок винила 24\192. Но к сожалению не на нашем цапе.

Мое мнение что безспорно цап1540 подключенный с любым джиттером к компьютеру будет играть музыку намного живее естественней и аналоговее чем даже дорогие звуковые карты. Но с хорошим CD транспортом звук будет намного правильнее и ближе к оригиналу. Кстати в теореме Котельникова подразумеваются равные и стабильные промежутки времени и в кодировании и в раскодировании.

Кстати как и разработчики CD формата так и разработчики SPDIF формата ориентировали свои разработки на массовое потребление и на волне этого не учли многих технических деталей В любой передаче данных без выделенного канала синхронизации будут присутсвовать временные ошибки данных.
(Отредактировал 05-03-2013 в 17:12 serg6677.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: audin1970


Сообщения в этой теме
RE: Про TDA1540 поговоримо..!? - serg6677 - 05-03-2013 15:50

Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)

Orion

Администрация форума | Статистика форума | Обратная связь | Вернуться к содержимому | Справка | Лёгкий режим | Список RSS