(29-06-2021 10:50)gene_d писал(а): вы малость не разобрались, где здесь следствие, а где причина.
суть в том, что главное в восприятии музыки - это желание слушателя услышать ее в тех или иных звуках.
звуки эти могут быть очень разными.
Просто звуки і музика - різні речі.
Немовля, почувши голос матері, задоволений і бажає чути його постійно. Але це не є музикою, яка сама по собі - твір, створений людиною.
Якщо не заглиблюватися в психосоматику, а взяти хоча б 2 основних визначення музики з Вікіпедії:
"Музика - це викладене враження безпосередньо самої людини, його думок, емоцій, інтелекту, його підсвідомого"
"Музика - це викладене враження внелюдського: Бога, сутності буття, навколишньої дійсності, категорії позитивного."
І коли у людини з'являється знання про існування музики, а не просто шумів природи, у нього з'являється бажання її слухати. Не просто звуки, а музику
(29-06-2021 10:50)gene_d писал(а): никто не скажет в деталях, как именно возникала и трансформировалась музыка исторически - по понятным причинам.
но вообще-то большинство сходится на том, что у музыки изначально были обрядовые корни... чисто утилитарные.
именно такие обрядовые танцы под примитивную музыку сохранились у тех племен, что до сих пор живут почти в реалиях каменного века.
ну и определенный род музыки существовал всегда для помощи в работе... ну например как гребцам помогал грести в унисон или барабанщик или другой "музыкант", обозначающий ритм.
а вот понятия "гармонии" и "дисгармонии" уже сильно отличаются в зависимости от регионов мира - поэтому очевидно, это уже продукт более поздних культурных местных особенностей.
и так далее.
По-моєму Ви плутаєте поняття музики з іншими штучно створеними звуками, типу ритмічних ударів в барабан для синхронної роботи веслярів в човні.
У культових обрядах музика використовувалася з давнини, але використовували її саме тому, що вона вже існувала і саме її вплив на поведінку людини і використовувался в своїх культових цілях
Поняття гармонії і дисгармонії у всіх людей однакове. Якщо це не так, наведіть приклад. У всіх людей інтервали типу малої секунди або тритону викликають дисгармонію, а терції і кварти, квінти гармонійні. А ось стилі і жанри з'явилися різні під впливом різних умов побуту