Раніше уже продав такі плати.
По численних проханнях вирішив замовити, закупити деталі і виготовити ще певну кількість.
Поки-що ще не всі деталі приїхали. Але 10-к плат уже є спаяним на 2/3.
Зможу продати певну кількість близьким часом.
Орієнтована вартість 230-250 грн (залежно від того за скільки куплю деякі деталі).
Також майже розробив плату ЦАП на 2-х 1540. Невдовзі дороблю і замовлю виготовлення певної кількості таких плат.
В цій платі буде:
1. Випрямляч з стабілізаторами на стабілітронах і фільтрами для 2-х 1540 і операійників.
2. Пара 1540 з обв"язкою.
3. Вихідна аналогова частина на 4-х одиночних операційниках по класичній схемі як у першому поколінні Філіпсів на 1540.
Тобто, якщо до такої плати додати плату цифрового входу і трансформатор - буде ЦАП на ТДА1540.
Плата робиться для виготовлення ЦАП на 1540 на замовлення іноземних меломанів і любителів звуку 1540.
Зможу продати бажаючим самі (порожні) плати.
Але це згодом.
Про плату цифрового входу:
До уваги любителів звуку Філіпсів І покоління!
1. Платку можна використати при збиранні ЦАП на двох мікросхемах TDA1540P, TDA1540D.
Для цього до її цифрового входу потрібно під"єднати RCA роз"єм. Цифровий вихідний аудіопотік з 5-ти штирів цифрового виходу платки потрібно подати на цифрові входити DATA, CP, LE мікросхеми TDA1540. На платку подати живлення +7...+16В. Мікросхеми TDA1540 включити згідно даташита, схем Філіпсів першого покоління, форумів.
2. Платку можна просто вставити в Філіпс першого покоління або будь-який інший програвач CD з мікросхемами TDA1540 з не працюючим приводом чи системою зчитування дисків, але працюючими мікросхемами ЦАП і аналоговою частиною. При цьому потрібно розрізати 6 доріжок з сигналами DATA, CP, LE і подати на входи мікросхем TDA1540 цифровий вихід платки, живлення +12В з плеєра і підчепити RCA роз"єм.
В платці стоїть приймач S/PDIF CS8416 з імпульсним трансформатором на вході. Окремо виведено сигнали SCK, LRCK, DATA, BCK - можна використати в якості приймача S/PDIF з виходом TTL (3.3В) I2S.
В якості перетворювача інтерфейсу I2S - вхід TDA1540 використано ПЛІС ALTERA EPM240T100C5N з відповідною написаною прошивкою.
Раніше думав на платці передбачити установочні місця для клока на мікросхемах і реклокінга, навіть схему таку робив при проектуванні платки і детальок прикупив. Але в майбутньому, враховуючи ряд експериментів відмовився. При хорошому цифровому потоці на S/PDIF внесок реклокінга не надто значний, а асинхронний реклокінг навіть шкодить. А поганий цифровий потік ніякі реклокінги не врятують.
По бажанні можна зібрати реклок сигналу LAT на окремій платці.
Я, попри те, що тактую звуковушку від лампового клока і можу зробити правильний синхронний реклок так ще не робив, вважаю лишнім.
Частота 44100 - 192000.
Звучить з хорошим транспортом чудово. Неодноразово порівював з звучанням різних Філіпсів. Суб"єктивно з хорошим транспортом не гірше, місцями краще.
Розміри платки 50х80 мм.
Декілька слів про підключення.
В доданих картинках приведено фото плати і схема підключень.
Кожна платка збирається (спаюється), програмується і перевіряється особисто мною, гарантую її справність і коректність роботи.
Платки не містять захисту від переполюсовки напруги живлення, КЗ вихідних портів перевищення рівня напруг.
Такі захисти не робились по причині їх негативного вплику на джитерси, фазові шуми і параметри вихідного цифрового потоку вцілому.
Тому при підключення платки потрібно бути особливо уважними. Підключення не складні, щось переплутати важко.
Також платка є одношаровою (одностороньою). Всі підключення провідників потрібно виконувати акуратним підпаюванням до впаяних в платку штирів з сторони плати без доріжок (щоб не пошкодити доріжки).
До входу живлення GND подається земя (0-й провід) напруги живлення.
До входу живлення +12V подається напруга живлення +7...+15В.
В платці нема захисту від переполюсовки і перевищення напруги, тому потрібно бути уважним з підключенням напруги живлення, можна спалити платку.
Якщо реалізувати живлення платки від окремої обмотки трансформатора, буде ще краще і менший ризик негативного впливу струмових петель. Але, це дуже уже радикальна міра.
До входу S/PDIF IN підключається коаксіальний RCA роз"єм, на вхід якого подається вхідний цифровий сигнал. Підключення потрібно здійснювати 75-ти Омним кабелем. Полярність значення не має. Але краще центральну жилу підключати до виводу з керамічним конденсатором (на фото видно). Вхід відв"язаний від кіл платки імпульсним трансформатором і розділювальним конденсатором.
Вихід цифрових данних з платки слід підключати:
Вихід такту лівого каналу L_SCK_OUT пілключається до входу CP мікросхеми TDA1540 лівого каналу (ножка 2
.
Вихід данних лівого каналу L_DATA_OUT пілключається до входу DATA мікросхеми TDA1540 лівого каналу (ножка 1).
Вихід такту правого каналу R_SCK_OUT пілключається до входу CP мікросхеми TDA1540 правого каналу (ножка 2
.
Вихід данних правого каналу R_DATA_OUT пілключається до входу DATA мікросхеми TDA1540 правого каналу (ножка 1).
Вихід сигналу відтворення відліку LAT пілключається до входів LE мікросхеми TDA1540 правого і лівого каналу (ножка 2) (паралельно).
Вихід GND потрібно підключити до землі (0-го проводу платки з TDA1540), бажано поближч до 6-го виводу (GND) мікросхем TDA1540.
З"єднувальні провода від платки до входів мікросхем мають бути на стільки короткими, на скільки можна. Загалом 10 см - нормальна відстань. Потрібно бути уважними щоб не зробити струмових петель.
Потрібно бути уважним, щоб не замкнути виходи L_SCK_OUT, L_DATA_OUT, R_SCK_OUT, R_DATA_OUT, LAT з входами GND або +12V - можна вивести вихідні порти мікросхеми з строю.
При правильному підключенні ЦАП починає працювати відразу, нічого налаштовувати не потрібно.
Контакти: особисті повідомлення, nemo-one@ukr.net