Питання по мережевому відтворенню звуку
Автор Сообщение
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
Питання по мережевому відтворенню звуку / 07-01-2017 19:23
Всім привіт. Не знаю, чи підіймалась тема - не можу знайти.

Підкажіть, може хто знає. Чи є який-небудь UPnP/DLNA сервер під Debian, який адекватно працює з *.cue файлами? Шукаю для себе найкращий варіант зберігання музики для подальшого її відтворення на мережевому програвачі. Музики дуже багато, і дуже велика частина ріпнута одним файлом з cue. Нема великого бажання все це вручну розбивати на окремі файли. Поставив плагін для фубара на комп, який працює, як UPnP сервер, так він чудово віртуально ріже файли за допомогою CUE. Але я хочу позбавити себе від використання компу і зібрати NAS на базі Rasbberry Pi, тільки проблема, що весь софт, що я перепробувал, не розуміє cue...
Найти все сообщения
 
Цитировать
psergy Не на форуме
Старожил
*****

Откуда: Львів, Берлін
Сообщений: 202
Репутация: 173
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 07-01-2017 19:57
В мене Logitech Media Server запущений на NAS.
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: kuznichenko
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 07-01-2017 20:15
(07-01-2017 19:57)psergy писал(а):  В мене Logitech Media Server запущений на NAS.
Він вміє CUE грати?
Найти все сообщения
 
Цитировать
Mark_V Не на форуме
"M_V" Audio Laboratory
*****

Откуда: Луцк
Сообщений: 1 539
Репутация: 627
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 07-01-2017 20:47
(07-01-2017 19:23)Doll писал(а):  Всім привіт. Не знаю, чи підіймалась тема - не можу знайти.

Підкажіть, може хто знає. Чи є який-небудь UPnP/DLNA сервер під Debian, який адекватно працює з *.cue файлами? Шукаю для себе
а самi *.cue адекватнi?
а то нардварнi плеера кривi .cue не розумiють
i сервера тут не причому
(Отредактировал 07-01-2017 в 20:48 Mark_V.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 07-01-2017 22:58
(07-01-2017 20:47)Mark_V писал(а):  а самi *.cue адекватнi?
а то нардварнi плеера кривi .cue не розумiють
i сервера тут не причому
Та наче адекватні, фубар їх, принаймні, чудово грає. Як сам плеєр, так і плагін upnp. Що до серверів, та те, що я знаходив, дійсно усі пишуть (в тому числі і розробники), що вони не підтримують cue. А від самого мережевого плеєру я і не очікую, що він буде cue розуміти. Йдеться про ARCAM CDS27, і він cue офіційно не підтримує, як в принципі, і інші плеєри, які я дивився...
Найти все сообщения
 
Цитировать
YNR Не на форуме
Старожил
*****

Откуда: Донецк
Сообщений: 297
Репутация: 180
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 08-01-2017 16:42
(07-01-2017 22:58)Doll писал(а):  А від самого мережевого плеєру я і не очікую, що він буде cue розуміти.
Вот копеечный сетевой плеер и он прекрасно понимает .cue
           
Найти все сообщения
 
Цитировать
Mark_V Не на форуме
"M_V" Audio Laboratory
*****

Откуда: Луцк
Сообщений: 1 539
Репутация: 627
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 08-01-2017 23:00
(07-01-2017 22:58)Doll писал(а):  Та наче адекватні, фубар їх, принаймні, чудово грає. Як сам плеєр, так і
фубар не показник - вiн ВСЕГРАЕ
Найти все сообщения
 
Цитировать
AntonZP Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Příbram
Сообщений: 8 764
Репутация: 364
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 08-01-2017 23:10
честно говоря, прочитав топик не совсем понял, что именно ТС хочет построить.

если файл-помойку на малине, то причем тут конечный плеер?

если медиаплеер на той-же малине, то mpd 19 версии сам все умеет.
(Отредактировал 08-01-2017 в 23:11 AntonZP.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: Kir9790
Mark_V Не на форуме
"M_V" Audio Laboratory
*****

Откуда: Луцк
Сообщений: 1 539
Репутация: 627
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 09-01-2017 00:12
(07-01-2017 22:58)Doll писал(а):  . А від самого мережевого плеєру я і не очікую, що він буде cue розуміти. Йдеться про ARCAM CDS27, і він cue офіційно не підтримує, як в принципі, і інші плеєри, які я дивився...
всi мережевi(нардварнi) плеера по SAMBA - правильнi .cue розумiють

а вот" який-небудь UPnP/DLNA сервер під Debian, який адекватно працює з *.cue файлами? " ТАКОГО не бувае
бо на "UPnP/DLNA сервер під Debian" це чисто бреyдовf хрiнь
якак потребуе лiцензованого контенту и великого траху з мережевим пIдключенням

а вот ARCAM CDS27 з "Magazine’s Definitive Gaze" все буде грати без проблем
(Отредактировал 09-01-2017 в 00:15 Mark_V.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
psergy Не на форуме
Старожил
*****

Откуда: Львів, Берлін
Сообщений: 202
Репутация: 173
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 09-01-2017 11:49
(07-01-2017 20:15)Doll писал(а):  Він вміє CUE грати?
так
Найти все сообщения
 
Цитировать
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 09-01-2017 13:52
(08-01-2017 16:42)YNR писал(а):  Вот копеечный сетевой плеер и он прекрасно понимает .cue
Блін, ну це зрозуміло. Якщо я через Kodi буду запускати (який у мене на распбері пай стоїть), то він теж cue прочитає. Але у "серйозних" виробників такої можливості нема. Тіж Linn, я так зрозумів, теж не вміють. Тому і написав, що не очікую.
Найти все сообщения
 
Цитировать
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 15:24
Я коли писав останній комент, пропустив купу попередніх реплаїв, виявляється )

(08-01-2017 23:10)AntonZP писал(а):  честно говоря, прочитав топик не совсем понял, что именно ТС хочет построить.

если файл-помойку на малине, то причем тут конечный плеер?

если медиаплеер на той-же малине, то mpd 19 версии сам все умеет.
Файл помийку. До чого тут кінцевий плеєр... До того, що він, наприклад, не вміє грати ISO з SACD. Якщо я викоритсовую фубар, як UPnP сервер (на він машині), то він ці ісо автоматом конвертує в lpcm 192/24 (або в що-завгодно інше, що я поставлю в налаштуваннях), і саме ці /віртуальні/ файли відправляє на мій плеєр. Той, в свою чергу, їх чудово відтворює. Якщо я просто закину ці файли на хард, підімкнений до малини, як ви кажете, і буду лізти туди з плеєра по самбі, то плеєр ці файли взагалі не побачить.

Така ж сама проблема з cue файлами (тут постає питання про їх адекватність - як мають виглядати адекватні cue файли? Це ж стосується деяких інших форматів.

Тому шукаю я софт, який стане на распбері і буде виконувати ті ж самі функції, які виконує фубар з upnp плагіном на комі.

psergy поставив його на распбері, не сильно швидко воно на ньому працює, хоча і встановилось нормально. Сьогодні ввечорі спробую покрутити.
(Отредактировал 12-01-2017 в 15:25 Doll.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
AntonZP Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Příbram
Сообщений: 8 764
Репутация: 364
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 15:32
не вижу смысла конвертировать малиной (кстати какой? одно или четырех ядерной? )
т.к. сильно у величивается нагрузка на сеты, а там это узкое место и сильно увеличивается нагрузка на проц.

как бы надо понимать, что средняя нагрузка на проц не должна выходить за 25...30%, иначе на пиковой нагрузке начнутся потери.

ну и опять таки, МПД все умеет, если уметь его настроить.

и последнее, ИМХО не сильно перевариваю штучки-дрючки с гуями, за ерзаньем мышкой и большим экраном - музыка теряется, зрительный центр берёт верх Cry
Найти все сообщения
 
Цитировать
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 15:49
(12-01-2017 15:32)AntonZP писал(а):  не вижу смысла конвертировать малиной (кстати какой? одно или четырех ядерной? )
т.к. сильно у величивается нагрузка на сеты, а там это узкое место и сильно увеличивается нагрузка на проц.

как бы надо понимать, что средняя нагрузка на проц не должна выходить за 25...30%, иначе на пиковой нагрузке начнутся потери.

ну и опять таки, МПД все умеет, если уметь его настроить.

и последнее, ИМХО не сильно перевариваю штучки-дрючки с гуями, за ерзаньем мышкой и большим экраном - музыка теряется, зрительный центр берёт верх Cry
Так я саме і хочу позбавитись екрану! Зараз я налаштував на компі плагін для фубара, він працює чудово - прямо з плеєра я спокійно підмикаюсь до нього, як до UPnP сервера. Можу лазити (за допомогою рідного пульту) по директоріях з музикою (бібліотека організована саме по файловій структурі). Якщо заходжу в папку де лежить, наприклад, ISO файл, то плеєр одразу бачить вже конвертовані треки. Або так само можу відправити з компу через фубар на плеєр що-завгодно за допомогою BubbleUPnP.

Але мене не влаштовує, що все це йде через комп, який має бути для цього увімкнений. Тому я і хочу функціонал (і музичні файли) перенести с компу на малину.

П.С. 4 ядра. B2, здається, чи який він там був. Але можу купити більш новий, якщо проблема в потужності заліза. Я просто поки софту не знайшов, який робив би те, що я хочу. МПД гляну сьогодні - що воно таке.



До речі, мене ще весь час цікавить питання. Може підкажете за одно. Як взагалі відбувається даунсемплінг? Там же теж від якості софту, мабуть змінюється якість того, що він надаунсепліт? Чи будь-який даунсемплер все, що робить - це викидає зайві біти, а dac вже потім робить "антіалісінг"? Наскількі взагалі складні алгоритми даун/ап/спемплінга? Чи залежить від софту кінцевий результат?
(Отредактировал 12-01-2017 в 15:52 Doll.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
codemaster Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Днепропетровск
Сообщений: 594
Репутация: 95
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 18:48
Doll, алгоритмов ап/даунсеплинга много. Фактически, это задача интерполяции, и соответствующим математическим методам целые книги посвящены. Плюс тут накладываются специфические требования к интерполяции.
Поэтому ап/даунсемплинг - это не совсем простой вопрос. Правда, всё упрощается, если говорить про даунсемплинг "в целое число раз" (например, если нужно из 192 кГц сделать 96 кГц или 48 кГц).

Кстати, "потом" делать какое-то подобие "антиалиасинга" уже поздно, т.к. часть исходной информации уже потеряна.
(Отредактировал 12-01-2017 в 18:50 codemaster.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
АндрейКа Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Одесса
Сообщений: 4 073
Репутация: 340
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 19:01
(12-01-2017 15:49)Doll писал(а):  ... Тому я і хочу функціонал (і музичні файли) перенести с компу на малину ...
"Малина" ИМХО не самый лучший миникомп для медиасервера. У тамошнего процессора только один USB хост, в который через USB-хаб подключен контроллер Ethernet и будет подключен Ваш "винт" с музыкой. В результате, при интенсивной работе с файлами по сети будут "тормоза". У меня получилось порядка 5 МБайт в секунду по записи и по чтению. А вот на Банана Про (контроллер SATA встроен в процессор и гигабитный сетевой интерфейс) у меня получалось до 30 МБайт в секунду. С софтом для Аллвиннеров сейчас всё в порядке: Armbian устойчиво работает и хорошо поддерживается.

Когда вспоминаешь, что все мы сумаcшедшие, странное в жизни исчезает и все становится понятным (c) Сэ́мюэл Лэ́нгхорн Кле́менс (Марк Твен)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: psergy
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 19:17
codemaster

Тобто, грубо кажучи, якщо якийсь розробник пише скріпт для даунсемплінга, то алгоритм він бере вже готовий, а не сам його з нуля пише?
З приводу "антіалісингів" - я розумію, що те, що втрачено, назад не повернути. Про що йде мова взагалі: є, скажімо, аудіоінформація в 192/24, а звукова карта підтимує максимум 96. Я в фубарі вмикаю даунсемплер... і кожного разу думаю: "ок, галочку я поставив, музика грає, але що там відбувається насправді, і наскільки всьмоу цьому можна довіряти?". Я просто думаю - чи є сенс використовувати дешевий NAS (не має значення, саморобний на базі распбері, чи готовий типу сінолоджи), щоб грати переважно хайрез музику через UPnP, чи може все ж таки краще вручну підготувати усі файли в форматі, який підтримується плеєром (використавши для цього більш-менш професійний софт), скинути все на зовнішній хард і його підімкнути напряму до плеєру через USB?

АндрейКа ну що стосується "маліни" - він у мене просто є на руках і використовуєтсья, як UPnP рендерер для відео, тому з ним і експерементую, намагаючись додати функціонал UPnP сервера. Само залізо поміняти не проблема - хоч на банана, хоч на пайн64... знайти б спочатку софт, який туди ставити )
(Отредактировал 12-01-2017 в 19:18 Doll.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
АндрейКа Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Одесса
Сообщений: 4 073
Репутация: 340
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 12-01-2017 23:37
(12-01-2017 19:17)Doll писал(а):  ... Само залізо поміняти не проблема - хоч на банана, хоч на пайн64... знайти б спочатку софт, який туди ставити )
Вы знаете, в своё время я то же долго искал сервер, без ошибок интерпретирующий .cue Занятие неблагодарное, т.к. всегда находилать пара - тройка невменяемых, на которых софт "спотыкался" или даже "падал". В конце концов надоело и я "порезал" всю свою музыку на треки.
Остановился я на Logitech Media Server и squeezelite - софтовом плеере - эмуляторе Сквизбокса. Плеер, правда, работает не по UPnP/DLNA а по своему собственному протоколу, но сервер предоставляет UPnP/DLNA то же. Сервер бесплатный и доступен в исходниках, плеер то же. И тот и другой могут работать в Винде или Линуксе, в PC или плате на ARM. Как устанавливать в Дибейн, описано здесь.
У меня сейчас "крутится" установленный на PC сервер отсюда и два плеера, один в NanoPI M1, второй в роутере Tp-Link под управлением OpenWRT. Про плеер в роутере у меня тут есть тема. Ради интереса ставил сервер на Дибейн в Банане - работает, но там было всего пару сотен треков, как он будет работать с действительно большой фонотекой - не знаю.
Для управления всей этой красотой есть програмы для Ведроида и яблоков, так же можно управлять через WEB-интерфейс сервера.
Пользуюсь уже несколько лет, очень удобно, замечаний почти нет.
(Отредактировал 12-01-2017 в 23:47 АндрейКа.)

Когда вспоминаешь, что все мы сумаcшедшие, странное в жизни исчезает и все становится понятным (c) Сэ́мюэл Лэ́нгхорн Кле́менс (Марк Твен)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: AntonZP
Doll Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ/Мюнхен
Сообщений: 122
Репутация: 2
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 13-01-2017 01:47
Проблема в тому, що ARCAM CDS27 не може працювати, як самостійний DAC, тобто я не можу його підімкнути до плеєра, як звукову карту. Він може грати тільки по UPnP, ну або, з зовнішнього носія по USB...

Тому я і шукаю саме UPnP сервер...

А взагалі, зараз сиджу і думаю, що займаюсь єрундою. Я з торентів не качаю вже музику купу часу. Нову музику або купую на вінілі/сд, або слухаю через Qobuz/Tidal... власне, це і була головна мета придбання мережевого програвача - щоб можна було Qobuz не через комп слухати через 10 метрів коаксіального кабелю, тикаючи мишею в монітор, а нормально сидячи на дивані, керуючи з телефону чи планшету.

Але на компі є досить велика підбірка музики в хайрез, яку хотілось організувати кудись на NAS. Але я так бачу, що для мене оптимальним варіантом буде виділити день чи два та конвертнути всю музику, яка є в формат, що підтримуєтсья плеєром, закинути на зовнішній хард і підімкнути до програвача по USB. Все одно, якщо нова музика там і буде з'являтись, то дууууже рідко...
(Отредактировал 13-01-2017 в 01:49 Doll.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: dukua
АндрейКа Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Одесса
Сообщений: 4 073
Репутация: 340
RE: Питання по мережевому відтворенню звуку / 13-01-2017 08:24
Если добавлять музыку часто не планируете, наверное, да: сконвертируйте и подключите "винт" к плееру. Что касается Tidal, для Лоджитековских плееров есть плугин, но я его не пробовал.
ИМХО слушать музыку с сервера удобнее, чем бегать к проигрывателю и менять диски. Но то кому как ...
(Отредактировал 13-01-2017 в 08:26 АндрейКа.)

Когда вспоминаешь, что все мы сумаcшедшие, странное в жизни исчезает и все становится понятным (c) Сэ́мюэл Лэ́нгхорн Кле́менс (Марк Твен)
Найти все сообщения
 
Цитировать


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)

Orion

Администрация форума | Статистика форума | Обратная связь | Вернуться к содержимому | Справка | Лёгкий режим | Список RSS