Пишу результат своїх спроб в схемотехніці Hiraga 20w. Зібріано 1 канал, по ориганальній схемі з транзисторами подібних параметрів. Розбіжність hfe до 5% в парах. З конденсаторами 20000 в плече, +/-22в. Варто сказати в оригіналі включення стабілітрона на мінусі неправильне. Прикріплюю фото макета як доказ
Схема оригінал з http://www.audiotechno.fr/html/realisations.htm
Пищуть цей підсилювач має підводний камінь в настройці, який я так і не знайшов. Відслухано джаз, рок, і різні електро стилі, але загалом десь 10 треків. Тому що більше слухати не хотілось. Підсилювач імхо не універсальний по стилях, так як і підсилювач Пасса Ampcampamp. Одразу чути характерний акцент на нч, десь 9 з 10 балів за бас. На всіх треках швидкий, об'ємний і в загальному правильний. Високі набагато гірше, але середина кошмар, має "грязь" і ще з провалом ачх який не розлогий, але який є чути добре. Вч і сч тут десь на рівні схем tda, в порівнянні з Ampcampamp який сч і вч просто має супер, Ampcampamp вч і сч грає (є таке слово) чарівно, але бас тут м'який, недостатньо швидкий. По стилях наприклад Ampcampamp добре бере джаз, різні вокльні і інструментальні композиції, і що цікаво апліфт (uplifting over 130bpm). Hiraga 20w добре для року і різного хаусу, прогресіву де швидкий точний удар. По точках зі схеми все +- збігається.
Підсумок такий що правду писали на вегалабі, і тепер розумію чому народ його бере в біампінг для нч діапазону, а на вч і сч щось від Пасса або Худа. Біампінгу - бути однозначно! В одному корпусі для Hiraga 20w поміститься і Ampcampamp. Думаю зріз візьму десь до 1к, може набагато менше. Може комусь допоможуть мої малі висновки, тому що багато хто тратить гроші на підсилювач пише типу все супер, а насправді нічого не пояснює і інший знов робить ті самі помилки яких міг би уникнути.
А ты не умничай, ты пальцем покажи (С)
Здесь, по уму, нечего обрабатывать напильником (С).
Вусмерть задушенный ТОСник, еще и неправильно собранный.
Конструкция важна не менее схемы. местами более.
И настраивать не мешает даже восемь транзисторов.
(16-01-2021 23:24)vitamir писал(а): А ты не умничай, ты пальцем покажи (С)
Здесь, по уму, нечего обрабатывать напильником (С).
Вусмерть задушенный ТОСник, еще и неправильно собранный.
Конструкция важна не менее схемы. местами более.
И настраивать не мешает даже восемь транзисторов.
У него дохлое петлевое, не задушенный, а мертворождённый.
Подбирай, не подбирай...
В этой схеме напряжение в основном, усиливает первый каскад, вернее, выходная пара транзисторов diamond buffer. В их колллекторах по полтора килоОма, в эмиттерах, грубо, по 250 Ом, для ровного счета. Сами подсчитаете? Шиклаи на выходе тоже усиливают маленько, но и там слезы.
И резервов для кардинального увеличения особо и нет.
Транзисторы в diamond buffer, кроме по бета, надо бы и по Ube подобрать, хотя бы попарно. И на общий радиатор. Да, накрыть их алюминиевой пластиной, на крайний случай.
А для выходного каскада важнее драйверы на общий радиатор посадить, чем выходники. И конденсаторы, блокировочные по основному питанию, прямо на выводы выходников. И скорректировать по меандру, а не переть туда 2,2 нанофарады в ОС. Да и резистр ОС по мощнее надо бы, в отличие от бедняги двухваттного десятиомного. Это так, на первый взгляд.
Если после этого выходные транзисторы останутся живы, то и послушать можно будет.
Дело в том, что например в моем понимании усилитель, который сможет "качать" АС это как минимум 700-800Вт на 2Ом при THD 0.1-0.2%
Соответственно порядка 0.005% при 150-200Вт.
Это есть нормальный показатель для современного ТОСника. На дворе 2021год, а народ мучает уже неактуально схемотехнику.