Вчора завітав до мене у гості Юра - Sound-YP. Дуже допоміг із налаштуванням сабвуфера. Спеціально для тих кому аудіо пофіг, а потрендіти - золоті руки, викладаю зaпис власної системи. Прошу вибачення, ще не зовсім прогріта. Поки грію без застосування лампового тракту, так дeшевше.
Апну нормальну гілку.
Вирішив зібрати систему у новому приміщенні. Як завжди все починається із стійки.
Пройшли роки, а вона такаж красива та якісна.
Дякую, Костянтине.
Мене при прослуховування найбільше вразив цей турецький діск. Запис дуже якісна, жвавість живих інструментів та дінамічний діапазон вражає. Шостий трек для мене просто шедевр, де вступ не має ніякої мелодії, але ти буквально "лякаєшся" від миттєвої появи кожного нового інструменту, який з"являється перед тобою з повної тиші.
Почав читати тему, дочитав до цього посту, побачив, хто його вподобав, і стало зрозуміло із якими неуками доводиться мати справу. Для них живий звук не є еталоном. Це як вважати телевізор реалним життям.
Йшло 21сторіччя.
Нещодавно мені випала нагода побувати у Костянтина (serg6, досвіченого аудіофіла, який налагоджував власну аудіосистему в новому приміщенні. Як людина, яка цінує високу якість звуку, я був радий побачити, як зміниться подача в Кості.
Коли я приїхав у гості,я не вибирав своїх улюблених треків, і як тільки музика почала грати, я зрозумів, що якість звуку стала набагато кращою, ніж раніше.
Як завжди, я виявив, що басу мені не вистачає в початкових налаштуваннях,...
Юра - Norrest написАв патч для оновлення NAS-сервера до нової версії MinimServer 2,2. Оновив сьогодні.
Я у захваті. Бас став плотнішим, виросла розбірливість.
Розробники таки знають свою справу. МОЛОДЦІ!
alex23
Чомусь не дочекався відповіді на "важке" запитання, можливо це таємниця. Але задам друге запитання. Якщо передбачено в кросоверах зміна номіналу котушки то чому конденсатори залишаються не змінними?
Давно не заходив на форум, а тут комусь вже важко.
Відповіді на перше питання "На якій частоті зупинились-обрали НЧ/СЧ?" не може бути, бо питання некоректне.
На друге питання: за порадою затятого колонкобудівника Mazur я консультувався із американцями з ALK Engineering, і саме тоді мені запропонували такий спосіб, бо конструкція фільтру дозволяє так зробити.
За більш фаховою відповіддю звертайтесь, будь ласка, до artshop, zick або ...
Довгими зимовими днями, інколи без електрики, вирішив скористатися порадами видатних аудіофілів сучасності (zick+serpens+provizor), та проапгрейдити фільтри власних акустичних систем.
Все починалось із фільтру ALK Engineering, який зображений на фото N1. Який був, м'ягко кажучи, не дуже пристосований для моїх АС. Не подобалась мені й катушка із феритовим осердям. Тому фільтр був одразу трохи перероблений (знов за порадами вищевказаних спеціалістів). Фото 2.
Мене не влаштовувалв точка зшивки НЧ/СЧ 450Гц. 402й рупор грав цю частоту із спадом більше ніж 12дБ. Тому була намотана катушка індуктивності із численними від...
slavikk, неможливо нічого пояснити людині, яка пила пиво замість шкільного курса фізики. Красені навіть базових понять не мають. Але як красиво говорять, даючи поради у різноманітних галузях аудіо.
Зіперозмій simplex sinister.
Serpens
И я чего-то не понимаю: у Фостекса тоненький диффузор, или у Сонидо тоньше? И как лучше?
Три рази питав за катушку динміка, але натяки не доходять, а ні до тебе, а ні до zick. Два ... - це сила!
ПС. Про що розмовляти із неуками, які не знають що таке рухомі цастини динаміка? Це ми ще за підвіс та центруючу шайбу не розмовляли.
VNV73
Резонансная частота в обоих случаях может быть "похожа на правду".
Если на динамики есть параметры TS, то сам подставь Mms и Cms в формулу, для сатисфакции по своему вопросу.
VNV73, людині треба ставити завдання, відповідні до рівню її можливостей. Справа у тому, що два неука навчились писАти розумні фрази, сипати термінологією, згадувати відомих особистотей, будучи абсолютно не у темі.
Питання до технічних даних, які Fostex постійно перебрехує відомо всім. ТС раніше повідомляв, що в його АС СЧ грає із 200ГЦ до 10кГц. Це спираючись на приведені у даташиті параметри? Ха-ха, два рази.
Скоро разом із масою динаміка близькою до нулю, в...
Пересмикувати не треба, ТС пильнуй уважніше. Мова йде за конкретний "топовьій ширик" Fostex f200, тобто динамік 8", він таки грав 20кГЦ на відстані 10см за рівнем - 18дБ. У присутності ТС. 12кГц - це теж ВЧ, краще грали радянські "ширики".
3" динамік може грати ВЧ без візиру. Але кому я це кажу? Спеціалісти. Два. Величезні та кремезні.
ТС, не відволікайтесь. Продовжуйте за "топовьій ширик".
Два спеціаліста не бачать, що він занадто важкий, та немає візіру, щоб грати ВЧ.
Питання із катушкою продовжує підвисати, поки дехто лопатить інет.
А як дихав, як дихав!(с)
0й, в когось галюни, квадрокоптери в них літають.
Знавці надлегких сабвуферних динамиків ,запевняли мене, що чим мень меньша вага рухомих частин динаміка, тим краще.
Так от, Mms Fostex f200 - 18,6 гр, Sonido SWR200 -12,5 гр . Тобто на третину меньше при однаковому діаметрі. 12" Jonas Miller мають цей показник, меньший ніж в топового 8", маючи площу динаміка в чотири рази більшу.
Питання за діаметр звукової катушки для широкосмугового динаміка залишимо відкритим
zick,а що ви можете сказати за цей чудовий Fostex F200A. Ось його характеристики надані виробником. Грає точно ширше трьох октав.
Хотілось би вашої думки стосовно діаметра звукової катушки.
У Одесі давно порівнювались Fostex F200A із іншими динаміками.
Перемогли ось такі. Правда вони не "топові", бо топових у цього виробника не існує. Мабуть тому ніхто їх постійно не згадує на форумі.
Klipsch Jubilee 2022.
Двополосний дизайн, НЧ до 340 Гц, далі рупор. Грають від 18Гц до 20кГц.
36 000$
В мене багато питань. Поки вивчаю матчасть. [attachment=1238222]
Ну щож, коли Serpens боягузливо видаляє мої питання у власній темі, то доведеться у темі шановного Тибетского Ламера.
Serpens, ви радите балансний фонокоректор, який ви слухали у Харкові. Як саме він був реалізований, із яким ви порівнювали у тій самій системі та чим балансний був кращій?
Дякую за відповідь по темі.
Олеже, в мене погана фізика, але я тренуюсь. Мабуть тому мені складно із відкритим оформленням.
Помітив цікаву закономірність: чим унівеврсальніше грає система, тим більше я сллухаю електронну музику. Раніше я таку практично не слухав. Електроніка не стала головною у моїх плейлістах, але іноді дуже приємно послухати. Як приклад.