handmade in Ukraine
Автор Сообщение
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 29-12-2017 12:13
oleg2566 писал(а):давайте.
oleg2566, Олег, на таці з блакитною облямівкою не буде... буде тільки натяк Tongue0011
Отже: згаданий тут вище ШІМ-ЦАП NAD M51 чомусь не працює щ ДСД, маючи при цьому на борту купу інтерфейсів за якими можна це реалізувати - USB, TOSLink, Coax, 2 HDMI, AES/EBU,
Друге - який фізичний принцип Сигма/Дельта конверсії
Третє - PWM і PDM... спільне і відмінності...
Wink
Матимете розвагу на новорічні свята.

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: quadrokot , Sound-YP
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 29-12-2017 13:05
(29-12-2017 11:28)Тибетский Ламер писал(а):  спільну "природу" між ШІМ та ДСД
А в чому вбачається спільна природа?
Найти все сообщения
 
Цитировать
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 29-12-2017 14:42
UncleStas123, мабуть це питання краще задати Олегу, бо саме він бачить майже повну тотожність. Biggrin
Спільного - висока частота і "однобітність". Хоча в свій час, розробник формату Sony, називала DSD "однобітним РСМ", маючи на озброєнні переважно однобітні ЦАПи, для яких щоб зменшити кількість помилок, була важлива висока частота. Власне, дельта/сігми і є оверсемплінг-ЦАПами. В тому ж АК4490 заявлений 254-х кратний оверсемплінг.

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: quadrokot
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 29-12-2017 20:43
На мій погляд, це у DSD та PCM спільна природа - амплітуда як функція часу. Різниця лише в тому, що в PCM маємо великі скачки між відліками, а в DSD - багато маленьких плюс маємо структуру всередені інтервалу.

А в ШІМ "зникає" амплітуді, вона замінюється шириною імпульсу, тобто маємо час імпульсу як функція часу

Різна природа, як на мене Улыбка
Найти все сообщения
 
Цитировать
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 29-12-2017 23:34
UncleStas123, в принципі згоден, якщо говорити про аналогову ШІМ, ту що застосовує Олег у своєму підсиленні, але якщо взяти до уваги бінарне визначення, так звану цифрову ШІМ, то вона також являється варіантом однобітної ІКМ. І в даному випадку між ШІМ та ІПМ більше спільного ніж у кожного з них з багаторівневою (мультибітною) ІКМ.

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 29-12-2017 23:57
(29-12-2017 23:34)Тибетский Ламер писал(а):  бінарне визначення, так звану цифрову ШІМ,
що це? щось гугль мовчить

ШІМ та ІКМ схожі в тому, что обидва працюють в абсолютними значеннями амплитуди сигналу, у той час як DSD - з відносними. В цьому сенсі DSD працює як вініл, а ІКМ - як магнітна стрічка
Найти все сообщения
 
Цитировать
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 00:07
Не мовчить. wiki

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 00:43
(30-12-2017 00:07)Тибетский Ламер писал(а):  Не мовчить. wiki
Я звик в оригіналі - на англійській - читати. Там терміна digital PWM не зустрічаєтся.

В росвікі основна увага приділена кодуванню, а це у нашому випадку зовсім не цікаво, бо ми маємо справу з ВЖЕ кодованим сигналом, и нас цікавить тільки відтворення. І тут ШІМ і ДСД зовсім різні.

Прикольно, що в русвікі в статті про ШІМ посилаються на SACD, а в англійській - ні. Хтось бреше
Улыбка
Найти все сообщения
 
Цитировать
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 00:53
Ну ось так?

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 01:40
(30-12-2017 00:53)Тибетский Ламер писал(а):  Ну ось так?
Не зрозумів, хто автор. Студент?

Дочитав до цього "Yet another name for DM is pulse width modulation (PWM)." Думаю, что це особисте розуміння автора, і він помиляєтся. Далі не читав.
Найти все сообщения
 
Цитировать
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 01:52
UncleStas123, в чому помилка, на вашу думку? При бінарному визначенні ІПМ амплітуду визначає кількість одиниць або нулів підряд, відповідно ШІМ - співвідношення кількості нулів та одиниць в періоді.

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
oleg2566 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Україна
Сообщений: 7 538
Репутация: 391
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 17:44
(29-12-2017 12:13)Тибетский Ламер писал(а):  Матимете розвагу на новорічні свята.
Дякую АртуреУлыбка
Все вже сплановано, розваги є.
Нехай інші розширюють свій світогляд, я пасParty0012

(30-12-2017 01:52)Тибетский Ламер писал(а):  UncleStas123, в чому помилка, на вашу думку? При бінарному визначенні ІПМ амплітуду визначає кількість одиниць або нулів підряд, відповідно ШІМ - співвідношення кількості нулів та одиниць в періоді.
Не в періоді, а в кадрі, чи в одному відліці, тощо.Улыбка
(Отредактировал 30-12-2017 в 17:54 oleg2566.)
Найти все сообщения
 
Цитировать
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 19:43
(30-12-2017 01:52)Тибетский Ламер писал(а):  UncleStas123, в чому помилка, на вашу думку? При бінарному визначенні ІПМ амплітуду визначає кількість одиниць або нулів підряд, відповідно ШІМ - співвідношення кількості нулів та одиниць в періоді.
У випадку ШІМ ми маємо два періода - період відліку сигнала, всередені якого маємо багато періодів отих одиниць або нулів, які, доречі, можуть и не бути підряд, аби їх сумарна кількість відповідала амплітуді сигнала, а далі справа за інтегратором.

У разі ДМ ці періоді співпадають, і таким чином зникає та сама ширина імпульсу. Так що ДМ і ШІМ ніяк не можуть бути синонімами. Навіть якщо залізячкі для них дуже схожі, їх природа дуже різна
Найти все сообщения
 
Цитировать
Тибетский Ламер Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 12 927
Репутация: 821
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 20:03
UncleStas123, я не зовсім розумію для чого ви намагаєтесь переконати саме мене, бо мені різниця між шириною і щільністю зрозуміла. Нагадаю, що це пан Олег намагався знайти ШІМ сигнал в пошуках ДСД. Biggrin
Варто читати не тільки останні пости, а й трохи раніше.

Клею дурня. Якісно, професійно, недорого. У святкові та вихідні дні - знижки!

Я люблю свою Батьківщину, і пишаюсь країною, в якій живу!!!
Russian warship, fuck off
Найти все сообщения
 
Цитировать
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 20:27
(30-12-2017 20:03)Тибетский Ламер писал(а):  UncleStas123, я не зовсім розумію для чого ви намагаєтесь переконати саме мене
Переконати? Мені здалося, що ви спитали про помилку в цитованому вами ж матеріалі. Нє?
Улыбка
Найти все сообщения
 
Цитировать
oleg2566 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Україна
Сообщений: 7 538
Репутация: 391
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 22:56
Добре, якщо ваш опонент так вперто відсилає вас до менеУлыбка, то розкажу різницю між ШІМ та DSD. Так вони дуже схожі, маже як близнюки, але..... в ШІМі 0/1 це рівень наповнення сигналу, в DSD - напрямок руху кривої, відносно попереднього рівня, 1 - верх, 0 - вниз.
Найти все сообщения
 
Цитировать
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 30-12-2017 23:29
(30-12-2017 22:56)oleg2566 писал(а):  в ШІМі 0/1 це рівень наповнення сигналу, в DSD - напрямок руху кривої, відносно попереднього рівня, 1 - верх, 0 - вниз.
Це, вибачаюсь, їхали 2 трамваї, один - червоний, другий - в парк Улыбка

В тому сенсі, що "рівень наповнення сигналу" може інтепретуватись як завгодно, в той час як "рух вверх та вниз" прозоро натякає на збільшення та зменшення амплітуди.
Улыбка

ПС. А чого відсилають до вас - я не знаю. Про однакову природу ШІМ та ДСД сказав саме оппонент. Але своїми словами коментувати будемо вважати що не захтів
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: Тибетский Ламер
Eugene. Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Odessa
Сообщений: 3 726
Репутация: 332
RE: handmade in Ukraine / 31-12-2017 01:28
Джентльмены, какой винил, какая лента.

Импульсно кодовая модуляция – PCM, мгновенное значения аналогового сигнала передается кодом уровня, частота выборок – фиксированная.

Модуляция плотностью импульсов – PDM (он же DSD), значение аналогового сигнала кодируется двумя параметрами – длительностью импульса и частотой. Ноги у PDM растут из дельта-сигма модуляции.

Широтно-импульсная модуляция – PWM, можно рассматривать как частный случай PDM при фиксированной частоте и переменной длительности импульса.

Вообще, здесь надо смотреть не только что получаем в результате квантования, но и как это получаем. Один вид модуляции, зачастую, можно привести к другому виду – введя ограничивающие условия. Например, дельта модуляцию (предтечу дельта-сигмы), можно привести к дифференциально импульсно-кодовой модуляции с двумя уровнями. А частотную модуляцию, как PDM при фиксированной длительности импульса.

С уважением.

P.S. И вообще, на хрена вам все это надо, ЦАП проектировать будете? И шо такое – наполнение сигнала? Наполнение стакана – знаю, сигнала – не знаю. Так что с наступающим Новым Годом, наполняйте лучше стаканы.
Найти все сообщения
 
Цитировать
 Выразили согласие: Тибетский Ламер , Black_Jack , vd-two , artshop , petr.solo1223 , t.800 , arcam , quadrokot , oleg2566 , bobrw , SVS , minometov , petro , bylujnik , parasound , Ironman , Boostaddict , Пионер
UncleStas123 Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Київ
Сообщений: 2 697
Репутация: 180
RE: handmade in Ukraine / 02-01-2018 18:59
(31-12-2017 01:28)Eugene. писал(а):  Вообще, здесь надо смотреть не только что получаем в результате квантования, но и как это получаем.
Да ну, Женя, какая разница, как это получено? Для получения есть специальные железки/софтинки, и специально обученные люди возле нихУлыбка Намного интереснее представляется то, как ими полученное можно использовать. Потому для меня ДСД значительно отличается ит ШИМ, чтобы там не говорили разные книжки. Это как горные лыжи с точки зрения использования сильно отличаются от беговых, невзирая на похожесть и общее происхождение.

С наступившим!
Party0012
Найти все сообщения
 
Цитировать
Eugene. Не на форуме
Ветеран
*****

Откуда: Odessa
Сообщений: 3 726
Репутация: 332
RE: handmade in Ukraine / 02-01-2018 23:30
Да, конечно DSD лучше. То, что я написал выше - не в плоскости сравнения, а в плоскости лучшего понимания взаимосвязей. Да и соображение, лучше понимаешь – правильней и эффективней используешь, актуальности не потеряло.

С уважением.
Найти все сообщения
 
Цитировать


Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)

Orion

Администрация форума | Статистика форума | Обратная связь | Вернуться к содержимому | Справка | Лёгкий режим | Список RSS